12 najlepszych naturalnych środków zaradczych na egzemy

Domowe środki i naturalne zabiegi mogą ukoić suchą, swędzącą skórę, która ma wyprysk. Ludzie mogą używać kremów, naturalnych produktów oraz zmian w diecie i stylu życia, aby zarządzać lub zapobiegać wybuchom egzemy, szczególnie w zimie, kiedy objawy są najgorsze.

Naturalne substancje, takie jak żel z aloesu i olej kokosowy, mogą nawilżyć suchą, łamaną skórę. Naturalne substancje, takie jak żel z aloesu i olejek kokosowy, mogą nawilżać suchą, połamaną skórę, a także zwalczać stany zapalne i szkodliwe bakterie w celu zmniejszenia obrzęków i zapobiegania infekcjom.

Naturalne środki nie są w stanie wyleczyć egzemy, ale mogą pomóc w opanowaniu objawów i zapobieganiu flary. Ten artykuł przedstawia najlepsze naturalne środki zaradcze na egzemę.

1. Żel Aloesowy

Aloesowy żel jest pozyskiwany z liści rośliny aloesowej. Ludzie od wieków używają żelu aloesowego do leczenia wielu dolegliwości. Jednym z powszechnych zastosowań jest łagodzenie egzemy.systematyczny przegląd od 2015 roku spojrzał na wpływ aloesu na zdrowie człowieka.

Ludzie mogą kupić żel aloesowy w sklepach zoologicznych lub online, lub mogą kupić roślinę aloesu i używać żelu bezpośrednio z liści. Wybierz produkty z żelu aloesowego z kilku składników â inne mogą zawierać konserwanty, alkohol, zapachy i kolory, z których wszystkie mogą podrażniać wrażliwą skórę. Alkohol i inne suszące składniki mogą pogorszyć egzemę.zacznij od małej ilości żelu, aby sprawdzić wrażliwość skóry. Czasami aloes może powodować pieczenie lub kłucie. Generalnie jednak, jest to bezpieczne i skuteczne dla dorosłych i dzieci.dowiedz się więcej o użyciu żelu aloesowego w leczeniu egzemy tutaj.

2. Ocet z cydru jabłkowego

Ocet jabłkowy na cydr (jabłecznik) jest popularnym domowym środkiem zaradczym na wiele schorzeń, w tym na zaburzenia skórne. Krajowe Stowarzyszenie Egzemy (NEA) donosi, że ocet jabłkowy na cydr (jabłecznik) może pomóc w tej chorobie. Żadne badania nie potwierdziły, że ocet jabłkowy zmniejsza objawy egzemy, ale jest kilka powodów, dla których mógłby pomóc: Równoważenie poziomu kwasowości roszpunów – ocet jest bardzo kwaśny.

Skóra jest naturalnie kwaśna, ale osoby z egzemą mogą mieć mniej kwaśną skórę niż inne. Stosowanie rozcieńczonego octu z jabłek może pomóc w utrzymaniu równowagi w zakresie kwasowości skóry, ale ocet może powodować oparzenia, jeśli nie jest rozcieńczony. Natomiast wiele mydeł, detergentów i środków czyszczących jest alkalicznych. Mogą one zaburzać kwaśność skóry, przez co skóra może być podatna na uszkodzenia. Badania wykazały, że ocet jabłkowy może zwalczać bakterie, w tym Escherichia coli i Staphylococcus aureus.

Stosowanie octu z jabłek na skórze może pomóc w utrzymaniu uszkodzonej skóry przed zakażeniem.Zawsze rozcieńczaj ocet z jabłek przed nałożeniem go na skórę. Nierozcieńczony ocet może spowodować oparzenia chemiczne lub inne obrażenia. Ocet można stosować w mokrych okładach lub kąpielach, jest on dostępny w większości supermarketów i sklepów z artykułami zdrowotnymi.

Ocet jabłkowy można stosować w mokrych okładach:1 filiżankę ciepłej wody i 1 łyżkę octu. Roztwór nanosić na bawełnę lub gazę.Przykryj opatrunek czystą bawełnianą tkaniną, zostaw na 3 godziny, aby spróbować kąpieli z octem jabłkowym: Dodaj 2 filiżanki octu jabłkowego do ciepłej kąpieli, namocz na 15-20 minut, dokładnie wypłucz ciało, nawilż w ciągu kilku minut od momentu wyjścia z kąpieli, dowiedz się więcej o stosowaniu octu jabłkowego na egzemy.

3. Wybielacz w wannie

Chociaż może to brzmieć niebezpiecznie, badania wskazują, że wybielacz w wannie może poprawić objawy egzemy ze względu na jego działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Wybielacz może zabijać bakterie na powierzchni skóry, w tym S.aureus, który powoduje infekcje gronkowcem.

Wnioski z przeglądu w 2015 r. wskazują, że kąpiele wybielające mogą zmniejszyć potrzebę stosowania miejscowych kortykosteroidów lub antybiotyków. Jednak inne badania nie wykazały żadnych korzyści płynących z kąpieli wybielających w porównaniu z regularnymi kąpielami.

Aby wykonać kąpiel wybielającą na egzemę, użyj zwykłego wybielacza o regularnej mocy (6 procent) i spróbuj wykonać następujące czynności: dodaj pół filiżanki wybielacza do pełnej wanny z wodą lub 1 łyżeczkę wybielacza na galon wody. Wlej wybielacz podczas napełniania wanny. Namoczyć na 5-10 minut. Dokładnie spłukać ciało ciepłą wodą. Delikatnie osuszyć skórę. Używać letniej wody, aby zapobiec wysuszeniu skóry i nawilżyć natychmiast po wyschnięciu. Jeśli osoba odczuwa dyskomfort, podrażnienia lub zaczerwienienia, powinna zaprzestać używania wybielacza w wannie. Osoby cierpiące na astmę lub problemy z oddychaniem powinny powstrzymać się od kąpieli wybielaczowych ze względu na silne opary. Więcej informacji na temat kąpieli wybielaczowych na egzemy można znaleźć tutaj.

4. Owsianka koloidalna

Owsianka koloidalna, znana również jako Avena sativa, wykonana jest z owsa, który został zmielony i ugotowany, aby wyodrębnić ich właściwości lecznicze skóry. 2015 roku badanie donosi, że koloidalny balsam owsiany miał właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, w wyniku czego poprawiła się: suchość skóry intensywności przesuszania.

Według wyników randomizowanej próby kontrolowanej, koloidalny nawilżacz owsiany pracował lepiej niż kontrola. Dodaj sproszkowaną koloidalną owsiankę do ciepłej kąpieli i namoczyć. Wybierz koloidalny produkt owsiany, który ma owies jako jedyny składnik i unikać tych z zapachami lub dodatkami. Ludzie mogą kupić czystą owsiankę koloidalną w sklepach zdrowotnych lub online. Balsamy i kremy, które zawierają owsiankę koloidalną są również dostępne do zakupu online.

Owsianka koloidalna jest generalnie bezpieczna dla wszystkich grup wiekowych, ale ludzie, którzy są uczuleni na owies powinni jej unikać. Osoby, które są uczulone na gluten, powinny zachować ostrożność, ponieważ owies jest często przetwarzany z pszenicą.

5. Łazienki

Kąpiel zapewnia skórze niezbędne nawilżenie. Kąpiel jest ważną częścią leczenia egzemy. Kiedy człowiek cierpi na taką chorobę, jak egzema, jego skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia, ponieważ zewnętrzna warstwa skóry nie funkcjonuje tak, jak powinna.

U niektórych osób mycie często może wysuszyć skórę i pogorszyć stan egzemy. Może się to zdarzyć, gdy: Korzystanie z wody, która jest zbyt gorąca lub coldusing niewłaściwe mydło nawilżające potem Unikaj kąpieli zbyt często.

Najwięcej dzieci i niemowląt potrzebuje kąpać się raz lub dwa razy w tygodniu. NEA poleca że dorośli: Kąpiel lub prysznic przynajmniej raz dzienny letnia kąpiel limit wody 10-15 minutavoid szorowanie skóry delikatne czyszczenie zamiast mydła różnych typów lecznicze kąpiele, tak jak tamto z piekącą sodą, octem, lub owsianką. A długi, gorący prysznic może usuwać naturalnych oleje i wilgoć od skóry. Weź krótszy prysznic i utrzymuj wodę w ciepłej, nie gorącej temperaturze.

Po kąpieli, nawilżaj w ciągu 3 minut od wyjścia. Delikatnie osusz skórę ręcznikiem i nałóż krem nawilżający na bazie oleju, zanim skóra całkowicie wyschnie. Po umyciu i wysuszeniu rąk, nałóż krem nawilżający, aby zapobiec powstawaniu na nich wyprysków egzemy.

6. Olej kokosowy

Olej kokosowy zawiera zdrowe kwasy tłuszczowe, które mogą dodawać skórze wilgoci, co może pomóc osobom z suchą skórą i egzemamicznymi.

Ponadto, dziewiczy olej kokosowy może chronić skórę, pomagając w zwalczaniu stanów zapalnych i poprawiając zdrowotność bariery ochronnej skóry. W randomizowanym badaniu klinicznym przyjrzano się efektom stosowania dziewiczego oleju kokosowego na skórę u dzieci.

Wyniki pokazują, że stosowanie olejku przez 8 tygodni poprawiło objawy egzemy lepiej niż oleju mineralnego. Olej kokosowy z pierwszego tłoczonego na zimno olejku kokosowego nakłada się bezpośrednio na skórę po kąpieli i do kilku razy dziennie. Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia na zimno nakłada się bezpośrednio na skórę po kąpieli i do kilku razy dziennie. Stosuj go przed snem, aby utrzymać nawilżenie skóry przez noc.

Olej kokosowy jest sprzedawany w sklepach z artykułami zdrowotnymi i w Internecie.osoby uczulone na kokosy nie powinny używać oleju kokosowego.dowiedz się więcej o stosowaniu oleju kokosowego na egzemy tutaj.

7.Miód

Miód jest naturalnym środkiem antybakteryjnym i przeciwzapalnym, a ludzie używają go do gojenia ran od wieków. Wnioski z przeglądu potwierdzają, że miód może pomóc w gojeniu ran i zwiększeniu funkcji układu odpornościowego, co oznacza, że może pomóc organizmowi zwalczać infekcje.

W innym przeglądzie stwierdzono, że miód jest przydatny do leczenia różnych dolegliwości skórnych, w tym oparzeń i ran, i że ma właściwości antybakteryjne. Stosowany bezpośrednio do wyprysku, miód może pomóc w zapobieganiu infekcjom, jednocześnie nawilżając skórę i przyspieszając gojenie.

8. Olejek z drzewa herbacianego

Producenci wytwarzają olejek z drzewa herbacianego z liści drzewa Melaleuca alternifolia. Ludzie często używają tego olejku do pomocy przy problemach skórnych, w tym egzemach. Przegląd w 2013 roku określa jego właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i gojące rany. Rozcieńczaj olejki eteryczne zawsze przed ich użyciem na skórę. Spróbuj zmieszać olejek z drzewa herbacianego z olejkiem nośnym, takim jak migdałowy lub oliwa z oliwek, a następnie zastosować roztwór. Niektóre produkty zawierają olejek z drzewa herbacianego w rozcieńczonej postaci, który można znaleźć w sklepach ze sprzętem medycznym lub w Internecie.

10. Delikatne mydła i detergenty

Detergent do prania może zawierać ostre środki chemiczne, które nasilają egzemę. Wiele środków do prania i czyszczenia ciała zawiera detergenty, które pomagają zapewnić mydlaną pianę. Detergenty i inne środki piorące mogą wysuszyć skórę, szczególnie u osób z wypryskami.

Mydła w kostkach mogą być również szkodliwe dla skóry ze względu na ich alkaliczność. Spróbuj użyć delikatnego, bezzapachowego środka czyszczącego. Unikaj produktów z szorstkimi cząsteczkami do szorowania lub złuszczania, ponieważ mogą one dodatkowo podrażniać skórę. Wiele osób cierpiących na egzemę uważa również, że przejście na bardziej łagodny, bezzapachowy lub bezbarwny detergent do prania może przyczynić się do poprawy objawów.

Spróbuj pominąć płyn do zmiękczania tkanin, który utrzymuje się na ubraniach i często zawiera substancje zapachowe i chemiczne, które mogą powodować podrażnienia skóry.