Wykorzystanie wydruku na tkaninach

 Bowiem sporo lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii – sitodruku. Zarazem mimo że sitodruk nadal jest stosowany oraz umożliwia on uzyskiwać doprawdy najwyższej jakości nadruki, to jednak ta metoda odpowiednio sprawdza się przy wysokich nakładach. A jest to związane ze dość wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie tego kłopotu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 W jaki sposób wykonuje się druki na tkaninie przy  użyciu technologii cyfrowych? Jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Albowiem w projekcie graficznym tworzy się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, a właściwie ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco standardowe drukarki atramentowe, z tą różnicą że stosowane są zupełnie inny typ tuszów, które wnikają we włókna tworzywa czy zachowują wielką odporność na pranie i ścieranie. Z tego powodu druk cyfrowy na bawełnie działa bardzo odporny przez sporo miesięcy, a sama koszulka może radować nas w późniejszym okresie dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Nowoczesne technologie drukarskie poszły oczywiście o krok dalej oraz prawdopodobne stało się drukowanie na większych rozmiarach tworzyw. Druk na płótnie funkcjonuje owego idealnym przykładem. Powstaje on za pomocą dużych ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach lub siatkach zabezpieczających rusztowania, podczas tworzenia czynności budowlanych i remontowych. Nośniki takie zagwarantują wyjątkowo ogromną powierzchnię reklamową, w wyniku czego istnieją widoczne z dużych odległości, a umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami doskonale przyciągają uwagę czy wzrok postronnych obserwatorów. Oczywiście druki na materiale o dużych rozmiarach istnieją już dużo bardziej skomplikowane do wykonania czy wymagają tego, żeby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, jak także miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak także czystych rulonów z materiałem przeznaczonym dopiero pod zadruk. 

Categories: Bez kategorii